top of page

Updated: Nov 3, 2023

Rośliny, twój wewnętrzny świat. Oświetlony gwiazdami, które układasz na swojej skórze nieba. Spójrz na siebie. Jesteś cała piękna. W dziewięćdziesięciu procentach niewidzialna. Twój niewidzialny świat wyłania się przez twoje ręce. Tworzysz jego odbicie w świecie widzialnym. Ułóż się swoją energią, intencją, wrażliwością, odczuciami w swoim sercu. Pozwól mu przez ręce złączyć świat zewnętrzny z wewnętrznym. Widzialnymi rękami stworzyć niewidzialny zielnik. No może w dziewięćdziesięciu procentach niewidzialny. Widzialność twojego zielnika jest twoim patrzeniem na miłość. Twoim zakochaniem się w roślinach.


Niewidzialny zielnik.

Jest twoim czuciem. Połączeniem z roślinami. Bliską tobie rozmową z nimi. Twoja najgłębszą medytacją w nich, pośród nich o nich. Może..

Lubisz rysować rośliny, kształty ich energii. Lubisz robić zdjęcia? Oto twój zielnik.

Lubisz pisać bajki, opowieści, niestworzone roślinne historie? Oto twój zielnik.

Lubisz słuchać muzyki, która opowiada ci o wibracjach roślin? Oto twój zielnik

Lubisz smakować i wąchać rośliny? Gotować, piec, alchemować, kosmetykować... Oto twój zielnik.

Lubisz rozmyślać o księżycu, gwiazdach, kryształach...i łączyć ich energię z roślinami? Oto twój zielnik.

Stwórz sobie widzialny zielnik. Ze swojego serca, tak jak lubisz patrzeć na świat, jak lubisz go tworzyć. Z intencją jaka przychodzi ci na myśl...

Cokolwiek do ciebie przyjdzie jest najlepsze. Ty stworzyłaś cały wszechświat. Ty-Bóg stworzyłaś świat widzialny i niewidzialny. Tworzysz go w każdym tu i teraz. Tak jak zielnik. Zauważ go tylko, tchnij w niego uwagę a on ożyje.


A twój niewidzialny zielnik stanie się widzialny.

Odczuciami poznasz siebie jeszcze głębiej. Złączysz dusze z ciałem i duchem. Czując, co jest dla ciebie w danym momencie dobre. Popatrzysz na roślinę, pomyślisz o niej, połączysz się z nią i będziesz wiedzieć , że wesprzeć cię może, tam gdzie idziesz. Lub weźmie z miłością to, co potrzebujesz uwolnić z siebie i pomoże ci oddać to do świata jako dobre dla innych.

Rośliny są cudownymi przyjaciółmi. Tulą, ocieplają, relaksują, uwalniają, miłują, anielują... wszystko to mogą jeśli choć pomyślisz o nich. Usiądziesz w ich polu serca. Nie pomylisz się co do ich właściwości, nie pomylisz się jeśli je kochasz. Twój zielnik to wyznanie miłości. Jesteś tą, która wie bo kocha.


W szkole zielarskiej widziałam wiele pięknych zielników, tak jak widziałam oczy zielarzy w niewidzialnym świecie. Zielniki rysowane, muzyczne, anielskie, bajkowe, pełne folkloru, pełne przepisów, chemiczne, alchemiczne.

Mój zielnik w niewidzialnej części to same ochy i achy, zachwyty nad roślinami. W widzialnej formie to spisane przesłania od roślin. Medytacyjne, inspirujące ochy i achy dla ukojenia mojej duszy i poznania kim jestem. Jaki jest twój?


Miłość i światło

Joanna


* Zdjęcie przedstawia rośliny z Manuskryptu Wojnicza (ang.Voynich manuscript). Jest tyle teorii ile jest serc, o tym jak powstał manuskrypt i co przedstawia. Składa się z sekcji: zielarskiej, astronomicznej, biologicznej i kosmologicznej. Może powinno się na niego patrzeć niewidzialne? Odczuwać? Badać sercem nie umysłem? Może powinien być Inspiracją- jak duchowo wyglądają rośliny? Jak one same się widzą? Jaką energią są? Jak pięknie intymnie można przedstawić miłość do nich? A może jest to czyjś niewidzialny zielnik?

Jeśli chciałabyś przyjrzeć się całemu manuskryptowi, daj tylko znać. Jestem tu.78 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page