top of page
Botanika czakr


Rośliny są w nieustannym stanie harmonii zgodnym z twoim zdrowym ciałem i duszą. Zwróć uwagę jak wirują twoje czakry. Pozwól energii kwiatów i korzeni przez nie płynąć, balansując.


Czakra podstawy. Kwitniesz od korzeni


Korzeń mniszka

Jesteś trwały. Pozwól sobie poczuć swoje połączenie z ziemią. Z wdzięcznością oddaj jej to, co jest dobre dla innych. Weź to, co jest dobre dla ciebie.

Korzeń mniszka uziemia, pomoże ci poczuć się bezpiecznie. Pobudza intuicję związaną z biznesem.

Skieruj swoją uwagę do siebie. Poczuj się dobrze tu, na ziemi. Poczuj swoje silne korzenie. Odżywiasz nimi całą ziemię. Zwróć uwagę jak głęboko nimi sięgasz. Jak bezpiecznie się czujesz.


Korzeń Ashwagandha

Dodaje siły w urzeczywistnieniu karmy. Pomoże Ci wytyczyć granice dla siebie i dla innych. Jeszcze bardziej połączyć się z ciałem. Zwróć uwagę, gdzie się zaczynasz. Gdzie są twoje granice. Jak jesteś połączona ze wszystkim co istnieje.


Olejek z Drzewa cedrowego

Drzewa cedrowe rosną wspierając się wzajemnie i przynależąc do rodziny lasu. Ich silne korzenie sięgają głęboko do ziemi. Zwróć uwagę na swoje stopy. Jak połączone są z ziemią? Łączą cię one ze ścieżką twojej życiowej drogi. Zapach olejku cedrowego wzbudza odczucia domu i rodziny, wsparcia, ugruntowania i wzajemnego powiązania.


Zioła i olejki harmonizujące czakre podstawy: pokrzywa, skrzyp, nawłoć, korzeń lotusa, mirra, drzewo różane, patchouli.Czakra sakralna. Tworzysz pełnie księżyca.


Nagietek lekarski

Według legendy, pojedynczy kwiat nagietka rozkwita raz w miesiącu, podobnie jak księżyc. Nasiona ma w kształcie sierpa, a jego nazwa wywodzi się od łacińskiego calendea, które oznacza pierwsze dni miesiąca. Zwróć uwagę na przepływ wody w twoim organizmie. Zwróć uwagę na przepływ emocji i napięcia w ciele. Pozwól sobie uwolnić je w najlepszy dla siebie sposób.


Ślaz dziki

Zioło połączone z księżycem, o kojącej i otulającej energii. Łacińska nazwa Malva oznacza „ten, który oddala zło.” Zwróć uwagę na odczucie czułości i dotyku. Jak pozwalasz ukochanej osobie wniknąć do swojej duszy, dotknąć ciała?


Olejek waniliowy

Poprawia nastrój, osładza życie. Porusza siłę życiową. Energia swobodnie przepływa przez organizm, bez obawy, że zostanie stłumiona.


Zioła i olejki harmonizujące czakre sakralną: kolendra, krwawnik, korzeń arcydzięgla, kwiat pomarańczy, gardenia, koper włoski, cynamon, słodka papryka, olejek neroli, ylang-yang, jaśminowy, champaca.Czakra splotu słonecznego.

Świecisz swoim światłem.


Rumianek

Ociepla duszę. Pomaga w odblokowaniu własnej mocy. Także w momentach, gdy jesteś chłodny, pełen kontroli i dominacji. Jak się czujesz ze swoją mocą wewnętrzną?


Rozmaryn i kwiat mniszka

Słoneczny kwiat mniszka dodaje pewności siebie, odwagi i siły. Rozmaryn- uważności i prawdy. Obdarz uwagą siebie, innych i pozwól im skupić ją na tobie. Gdzie podąża twoja uwaga, tam zmierza energia.


Zioła i olejki harmonizujące czakre splotu słonecznego: cykoria podróżnik, lawenda, kurkuma, kminek, czarny pieprz, olejek z jałowca, szałwii muszkatołowej, geraniowy.


Czakra serca.

Owocujesz miłością.


Głóg

Drzewo harmonii i połączenia. Złamanemu sercu pomaga się uleczyć i otworzyć na miłość. Przestrzeń, która jest pomiędzy waszymi sercami, łączy was. A nie dzieli.


Róża

Płatki róży uwrażliwiają na miłość. Uspokajają i wzmacniają serce. Obdarzają je jeszcze większą łagodnością i słodyczą. Pomagają złagodzić depresję, która pochodzi z utraty poznania siebie. Miłość, ciepło i jasność wszystko to, jest w owocu dzikiej róży. Wszystko to jest odbiciem ciebie. Jaka jest twoja wrażliwość na miłość?


Melisa. Siedziba twojej duszy

Potrafisz przyjąć miłość? Melisa przywraca sercu jego naturalny rytm przepływającej miłości. Czujesz się na Ziemi wszędzie dobrze- jak w domu.


Zioła i olejki harmonizujące czakre serca: serdecznik, pierwiosnek, jaśmin, majeranek, kardamon, szafran, nasiona lotosu, olejek bergamotowy, mandarynkowy, różany, neroli, melisowy.


Czakra gardła. Śpiewasz swoją pieśń.


Tymianek

Oczyszcza przestrzeń. Usuwa ograniczenia jakie stawisz sobie na drodze. Przyspiesza powrót do pełni sił. Uspokaja presje czasu. Nazwa thymos pochodzi z greki i oznacza siłę. Jeśli mu na to pozwolisz tymianek głęboko wniknie do twojego ciała i pozwoli mu uwolnić się od tego , co ci już nie służy. Kiedy mówisz czy pozwalasz sobie czasem na cisze?Zioła i olejki harmonizujące czakre gardła: szałwia, babka lancetowata, dziewanna, olejek eukaliptusowy, rozmarynowy, miętowy, cyprysowy.Czakra trzeciego oka. Widzisz duszą.


Świetlik łąkowy

Pomaga widzieć światło i ciemność jako całość. Rozjaśnia sytuacje. Pomaga przy zmęczeniu oczu spowodowanym długą pracą przy komputerze, „uczuciem piasku” i łzawieniu oczu. Usuwa obrzęki powiek. Wspomaga wewnętrzny zmysł i wizję.


Mięta

Mięta ujawnia niewidoczne. Zwróć uwagę na to, jaką cześć swojej duszy zobaczysz. Mięta oczyszcza i pobudzała umysł pomaga jaśniej myśleć. Uwalnia od przeładowania energią i pomysłami innych ludzi.


Zioła i olejki harmonizujące czakre trzeciego oka: Bazylia, tulsi, bylica, olejek z kadzidłowca, i rozmarynowy.Czakra korony.

Twój umysł jest siedzibą boga.


Lipa

Pojednanie. Manifestacja. Odkryty potencjał. „Drzewo tysiąca pożytków” uwielbiane przez dobre bóstwa. Jej słodki zapach otula i relaksuje. Harmonizuje też czakrę serca.


Waleriana

Może uwolnić od zmartwień i wirujących myśli. Kierując energię z głowy do ziemi. Obdarowuje zrozumieniem. Utula do snu i czuwa by sen był nieprzerwany. Wierzono, że przemienia zło w dobro. A może po prostu pomaga wzbudzić świadomość?


Zioła i olejki harmonizujące czakre korony: Gałka muszkatołowa, lotus, lilia wodna, Gotu kola, olejek palisander, lawenda, ylang-ylang.Czy któraś z roślin przyciągnęła twoją uwagę? Jeśli tak po prostu pomedytuj z tą rośliną. Pozwól jej mówić.

Duchowe właściwości roślin są inspiracją dla jeszcze silniejszego połączenia z samą sobą.

Niechaj przesłania od roślin będę dla nas dobre, jasne, pełne miłości.


Joanna77 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page