top of page

Updated: Sep 4, 2020
Zwróć uwagę na swoje serce. Wyobraź sobie w nim różę. W twoim ukochanym kolorze. Jasną, kwitnącą. Czujesz jak słodko pachnie? Weż głęboki wdech i poczuj jej zapach, wyobraź sobie, że rozprowadzasz go po całym ciele i wokół siebie. Pozwól sobie uzdrowić swoje serce łącząc się z różą.

Róża otwiera serce, rozkwita jak pąk, łagodnie i wrażliwie, otwierając mocne i  silne serce, które wie kim jest i za tym podąża. Mówi się na łąkach, że kolce dodają róży siły, odwagi i pewności. Królewskości.

Bóg Zephyrus kochał boginię Florę tak bardzo, że dla niej zamienił się w róże. Kiedy Flora ujrzała różę, pokochała ją i pocałowała. Tak spełniło się marzenie Zephyrusa.

Kwiaty pobudzają energię chi, uwalniają zastałą energie w wątrobie, są cudownym tonikiem dla krwi. Pomagają przy nieregularnym trawieniu, balansują hormony. Uspokajają lęk, który może powodować oziębłość i impotencję. Uspokajają i wzmacniają serce. Pomagają złagodzić depresję, która pochodzi z utraty poznania siebie.

Herbata z płatków róży napełnia łagodnością i miłością, uspokaja i relaksuje.

Róża przywołuje nową miłość, chroni i pomaga pielęgnować istniejące już uczucie, pobudza namiętność. Sprzyja początkom pracy twórczej, pobudza wyobraźnie, otwiera na postrzeganie i odczuwanie piękna.

Chroni przed nadmiernym materializmem, ułatwia rozstanie się z niepotrzebnymi rzeczami lub niekorzystnymi ludźmi, odsłania prawdę. Syrop z owoców z róży pomaga na kaszel, jest dobry jako źródło witaminy C. Płatki róży obniżają temperaturę ciała, gorączkę, a w gorące dni delikatnie ochładzają.

Posiadają właściwości antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne. Kwiaty pobudzają energię chi. Pomagają złagodzić depresje. Zapach róży niesie ze sobą najwyższe wibracje.

Olejek różany ma właściwości przeciwdepresyjne, uspokajające i łagodzące bóle głowy.

Zapach róży pomaga w medytacji. Sprowadza dobry sen, chroni od koszmarów.


Woda kwiatowa z róży otwiera umysł i serce.

Esencja kwiatowa z róży pobudza miłość i jedność, zaufanie do siebie i do innych, dodaje lekkości ciału. Wypełnia aurę i ciało światłem.


Zwróć uwagę na różę, którą masz w sercu. Jaki jest jej kolor? Zapach? Kwitnie? Czy ją już gdzieś widziałaś? Czy nigdy ją wcześnie nie spotkałaś? Pozwól sobie odczuć te pytania. Poznać siebie troszeczkę lepiej. Poczuć siebie troszeczkę więcej.


Otwórz swoje serce. Otwórz serca wszystkich swoich komórek. Pozwól sobie poczuć dalej... Miłość miłość miłości starcza.

Joanna

94 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page