top of page

Updated: Sep 4, 2020
Rozkwitasz swoim ciepłym sercem. Otulasz świat miłosnymi dłońmi. Oto twoja boskość i kobiecość.

Na południu Francji jest miasteczko otulone morzem. Saintes-Maries-de-la-Mer. Rozgrzewa je słońce, energetyzuje lawenda. Strzegą go różowe flamingi i białe konie camargue. Strzegą magii tego miejsca. Moje zmysły kieruję do wewnątrz. Zamykam oczy. Jestem uziemiona i uskrzydlona jednocześnie. Czuje się po prostu dobrze. Jakbym była w najbardziej odpowiednim dla siebie miejscu w danej chwili. Czy to prawda tego miejsca tak działa?

Wysiadam z autobusu, stawiam pierwszy krok ma chodniku. Jest tutaj tak wiele przestrzeni, wolności w tak małym miasteczku. Jakby jego iskra nie kończyła się tu i teraz.

Idę kilka kroków. Miasteczko oddycha w kolorach sepii i błękitu. Miejsce, do którego moje serce podąża to kościół. Jest. Stoi w towarzystwie drzew figowych. Szepczą sobie konwersacje. Jakby mówiły starym organicznym językiem. Nie chce przeszkadzać. Witam się z wdzięcznością i po chwile wchodzę. Jestem u Sary.

Święte Marie przypłynęły łodzią do Francji. -Tak zaczyna się każda opowieść o świętej Sarze. Sama wybierz tą, która według twojego serca jest prawdziwa. Po to są opowieści, aby wzbudzić odczucie prawdy. Wyobraźni. Dają one moc tu i teraz. Opowiem tylko troszkę, a kiedy sama pojedziesz w to miejsce, poczujesz całą historię...

Maria Magdalena przypłynęła do wybrzeży Francji z Sarą. Towarzyszyły jej dwie święte Marie. Morze było wzburzone, jak na obrazach van Gogha. Będąc tu namalował on wiele łodzi przebijających bezpiecznie do brzegu. Jakby czując opowieść o Sarze i Mari Magdalenie. Sarze- córce Jezusa i Marii Magdaleny.

Oto bogini Sara. Energetyczna, kolorowa, wolna, prawdziwa, naturalna, kobieca. Bogini czarów. Niemożliwe staje się możliwym.

W miasteczku, kobiety wyglądają jak boginie. Noszą suknie i rozwiane wiatrem włosy. Każda z nich świeci blaskiem czułości.

Sary szukaj wewnątrz siebie. Opowieść o niej ma ci przypomnieć twoją moc. Twoją kobiecość. To, że jesteś boginią! Opowieść o Sarze to opowieść o tobie. Ty ją tworzysz. Swoją wyobraźnią. Odczuciami. Prawdziwością. Ty jesteś prawdziwa! Boska! Świat za Tobą podąża.
Święta Sara stworzona przez boginie Dorotę, której twórczość możecie znaleźć na https://allonsyanimation.wordpress.com/

Świętą Sarę za patronkę wybrali sobie Romowie. Co roku w Saintes-Maries-de-la-Mer, 24 maja dzieje się magia. Święto. Posąg Sary wnoszony jest do wody, bo stamtąd do nas przyszła.

O Sarze opowiedzianych zostało wiele opowieści. Wszystkie są prawdziwe. Bo dotykają inną część nas. Zwróć uwagę jaką opowieść ty wybrałaś za prawdziwą. Zagłęb się w siebie. Pozwól tej opowieści przez siebie wybrzmieć. Dać sobie z niej to, co najlepsze dla Ciebie!

Plaża w S-M-de-la-Mer jest dla mnie wyjątkowa. U jej stup stoję na głównym zdjęciu bloga.

Od wielu żyć odwiedzam południe Francji. Od wielu lat chciałam opisać to moje odczucie.

Kochana, życzę ci boskości.

Joanna

151 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page