top of page

Updated: Sep 4, 2020Tymianek jest spod znaku Wenus. Planety świecącej najjaśniej o poranku i z wieczora.

Może dlatego roślina ta lubi obdarowywać pozytywnym nastawieniem, podnosząc wibracje rano. A nocą otulać do snu chroniąc od koszmarów, niepokoju i nerwowości.


Tymianek dotyka i pogłębia odczucie szlachetności. Uczciwości, odwagi i siły. Pomoże ci wyczuć kto jest z tobą szczery. I czy jesteś szczera i szlachetna dla samej siebie. Damy obdarowywały gałązką tymianku swoich rycerzy, wierząc że wzbudzał szlachetność i odwagę.


Otwiera na potrzeby partnera i twoje.

Pozwala dostrzec światło w najtrudniejszej sytuacji.

Wspomoże cię, jeśli pragniesz spojrzeć odważnie na swoje problemy.


Ochrania i oczyszcza przestrzeń. Usuwa ograniczenia jakie stawiasz sobie na drodze. Przyspiesza powrót do pełni sił.

Tymianek Łączy przeszłość z teraźniejszością, pozwalając ci się łagodnie poruszać po linii czasu. Uspokaja presje czasu.


Wspomaga przy suchym kaszlu, chrypce, astmie, osłabieniu. Dobrze jest nim płukać gardło przy stanach zapalnych krtani, gardła, jamy ustnej. Stymuluje pracę dróg oddechowych.


Działanie ziela tymianku:

Wykrztuśne, przeciwbakteryjne, rozkurczowe, przeciwzapalne, napotne, uspokajające, regulujące trawienie, wzmacniające, ściągające, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, żółciopędne. Tonizujące i gojące rany.


Energia tymianku wspomoże cię przy:

Zmęczeniu, lękach, kaszlu, zaburzeniach trawienia, infekcjach układu moczowego, problemach żołądkowymi, jelitowymi, reumatyzmie, wypadaniu włosów. Wzmocni płuca.

Stymuluje grasice, która wspomaga odporność i świadomość siebie. Harmonizuje czakrę gardła i serca.


Jeśli mu na to pozwolisz tymianek głęboko wniknie do twojego ciała, pomoże mu się otworzyć i uwolnić się od toksyn i gorączki.

Ogrzewa i relaksuje. Jeśli drżysz lub jest ci zimno, czujesz się mało aktywna zaprzyjaźnij się z tymiankiem. Przypomnisz sobie i poczujesz swoją witalność, chęć do życia i działania.


Pozwól sobie czasem zaczarować czas. Połącz się z energią tymianku, zrelaksuj się i zabierz się w cudowną podróż w czasie, gdzie zawsze chciałaś pójść.

Zawsze jest odpowiedni na to czas.


Joann61 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page