top of page

Updated: Sep 4, 2020
Zaczęliśmy się od pokrzywy. Wyrosła wraz z naszymi ciałami, obdarowując żelazem, którego ma wiele i które cechuje duża biologiczna przyswajalność...Jest ona sprawcą inkarnacji nas jako istot duchowych.

Żelazo pobudza, pomaga osobom o słabej woli, ściąga wyższe ja do ciała. Jak w baśni o siedmiu braciach przemienionych w łabędzie, którzy odzyskali swoje ziemskie ciała dzięki koszulom utkanym z pokrzyw. Żelazo we krwi pomaga być tu i teraz, także dodaje siły w urzeczywistnieniu karmy. Pokrzywa wzmacnia połącznie z gwiazdami. Może dzięki temu, że działa ochronnie i uziemiająco. Dusza może wtedy dać sobie więcej przestrzeni i sięgnąć aż do gwiazd. Ręce poparzone przez pokrzywę stają się bardziej wrażliwe i lepiej czują promieniowanie ziemskie. Roślina ta pomaga wytyczyć granice dla siebie i dla innych. Łatwiej przyswoić zdarzenia a także lepiej chłonąć wartości odżywcze.

Wierzono, że pokrzywa rosnąca wokół domu, chroni go a właściwie otula tak, że dom staje się niewidzialny dla świata. Bezpieczny. Schowany. Pokrzywa ma właściwości niebiańskie. Dla każdego z nas będą to inne odczucia. Jakie dla Ciebie?

Może zaparz sobie herbata i pomedytuj przy niej. Zwróć uwagę na swoje ciało. A do tego herbatka może cię wspomóc przy... ~problemach ze skórą, ~cukrzycy, ~zaburzeniach trawienia,przyspieszeniu przemiany materii, ~chorobach dróg moczowych, ~zwiększeniu odporności i chorobach śledziony, ~alergii, -anemii, stanach zmęczenia i wyczerpania, -oczyszczeniu krwi, ~reumatyzmie, ~wzmacnianiu i wzroście włosów, -stresie, depresji i niepokoju. Zielone nasionka silnej pokrzywy otwierają serce, wywołują euforie, zwiększają kondycje fizyczną i libido. Energetyzują  i balansują nierównowagę na duszy i w ciele. Jest ona świętą roślina Tybetu, pomaga osiągnąć siddhi, doskonałość, pełnię magicznej mocy. Milarepa malowany był na zielono z miska pełna zieloniutkiej pokrzywy.

 Pomaga połączyć się ze swoją stroną cienia i nie bać się go oswoić. W klasyfikacji dotyczącej planet pokrzywa zarezerwowała sobie Marsa. Oddaje jego ognisty charakter w swoim temperamencie- gorącym i suchym w 3 stopniu (na 4). Kochani o temperamentach roślin napisze niedługo, jest to nasz zapomniany zachodni system leczniczy. Nasza ajurweda. Kochani to tylko początek tego jak pokrzywa może na nas działać. Odnajdziecie więcej w sobie. Wczujcie się w swoje ciało, a znajdziecie połączenie z pokrzywą.

Pokrzywa od zawsze zdaje się być zajęta swoją zielonością i podążaniem za nami. Jest przy nas, otula domy, ubiera je w ochronną szatę. Może nie ścinaj jej bez przyczyny, pozwól pokrzywie cię łączyć z gwiazdami, harmonizować ciało i ochraniać dom. Niech tak się dzieje z każdym łykiem herbaty, zupy, wywaru i każdym poparzeniem gałązką pokrzywy. Kochani zalecam zbierać ja w miejscach czysty ekologicznie i sprawdzić, kto powinien uważać na pokrzywę. Życzę uzdrawiającego połączenia z pokrzywa... Kochani ideą tego bloga jest inspirowanie do połączenia z roślinami. Do połączenia z poziomu serca. Zakochania się w roślinach w dawnym, romantycznym stylu. Informacje służą tylko temu by pomóc wam jeszcze bardziej wsłuchać się w swoje ciało. Informacje nie służą diagnostyce, czy samoleczeniu i zawsze polecam ziołowe BHP. Kochani najważniejsze w tym blogu jest to, byście się zrelaksowali czytając o roślinach. Zakochali w nich. Znaleźli swoje własne połączenie z nimi.


Miłość i światło roślin

Joanna

74 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page