top of page

Updated: Sep 4, 2020
W świecie gwiazd Lawendą włada Mercury. Najbliższa słońcu planeta układu słonecznego. Lawenda najmocniej pachnie w ciepłym słońcu, najlepiej czuje się w pełnym słońcu i najlepiej kwitnie. Czasem mam wrażenie, że obie te istoty, z tak innych światów, nie mogą bez siebie żyć. Lawenda chłonie, przechowuje i oddaje jasność i ciepło słońca. Oddając to naszej duszy i ciału. Jeśli słońce zgaśnie - mamy lawendę! Roślina ta zawiera w sobie całe słońce wszechświata, a na nas działa ochładzająco, uspokajająco, łagodzi serce i system nerwowy, obniża ciśnienie krwi.

Olejek lawendowy reprezentuje ciepło Matki Ziemi. Uspokaja i  usuwa napięcia. Oczyścisz swoje pole energetyczne jeśli posmarujesz za lewym uchem jedna kroplę olejku.  A dla relaksu posmaruj  wewnętrzną część stup jedną kroplą olejku. Lawenda to panaceum na negatywne stany duszy. Czasem ciało astralne obejmuje ciało fizyczne za mocno. Możemy odczuwać wtedy napięcia w ciele, nerwowość, depresje, lęki, panikę, drażliwość, irytacje...A czasem umysł trzyma wszystkie myśli i nie chce odpuścić. Wtedy użyj lawendę. Lawenda otwiera umysł i relaksuje napięcia duszy i ciała. Dla tych, którzy czasem  mają za duże wymagania, cierpią na perfekcjonizm, są przeładowani emocjami. Cierpią przez to na bóle głowy, migreny, napięcia mięśni szyi, ramion.. Dla nich zbawienna będzie relaksująca, oczyszczająca -lawenda.

Przy medytacji poleca się wspierać nią w formie kadzidła. Wprowadzi harmonię i uciszy głos ego. Odprawia strach, by łatwiej było nam podążyć za darami duszy. Pomaga uzyskać utraconą wiarę w siebie, dodaje stanowczości. Pobudza uczciwość oraz czystość intencji. Wprowadza energie komfortu, współczucia, wiedzy przez doświadczenie. Ułatwia zdystansowanie się do problemów. Harmonizuje przepływ energii wszystkich czakr. Przenosi energie z głowy w dół ciała. Relaksuje zastałą energie i uziemia.

Esencja kwiatowa z lawendy  Dla ludzi wrażliwych z otwartym umysłem, którzy absorbują dużo duchowej energii, nie mogąc ją szybko przetworzyć, cierpiących przez to na bezsenność, bóle głowy, napięcia mięśni szyi. Lawenda utuli nas do snu. Przywoła dobry sen, zatrzyma koszmary za naszym progiem. Wystarczy pokropić poduszkę olejkiem lawendowym, lub włożyć do poduszki kwiaty lub gałązki lawendy, lub wypić herbatkę na dobry sen.

Herbatka na jasne sny 2 części kwiatu lawendy, rumianku, lipy i melisy, 1 część pąków róży, Zamieszaj i użyj 1-2 łyżeczek na kubek. Zalej wrzącą wodą, zaparz przez 10-15 min. Włóż piżamę przed wypiciem!

*polecam sprawdzić, kto powinien uważać na lawendę i zbierać zioła w miejscach czystych ekologicznie. Od wielu żyć wpatrujemy się w dno filiżanki, by wyczytać odpowiedz w fusach. Kiedy bez pośpiechu przygotujesz sobie filiżankę ziół, połączysz się z energią roślin, złagodnieją twoje myśli i wsłuchasz się w głos intuicji...abra -kadabra Otrzymasz odpowiedz na swoje pytanie. O wszystko we wszechświecie proś siebie. Życzę tego z serca do serca Joanna


*polecam sprawdzić, kto powinien uważać na lawendę i zbierać zioła w miejscach czystych ekologicznie. Kochani ideą tego bloga jest inspirowanie do połączenia z roślinami. Do połączenia z poziomu serca. Zakochania się w roślinach w dawnym, romantycznym stylu. Informacje służą tylko temu by pomóc wam jeszcze bardziej wsłuchać się w swoje ciało. Informacje nie służą diagnostyce, czy samoleczeniu i zawsze polecam ziołowe BHP. Kochani najważniejsze w tym blogu jest to, byście się zakochali w ziołach. Znaleźli swoje własne połączenie z nimi.

79 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page