Search

Updated: Nov 30, 2020







Pozyskując esencje kwiatowe pracujesz z eteryczną wibracją rośliny. 

Esencje kwiatowe są połączeniem ziemi, powietrza, ognia i wody. Słońce łączy siłę życiową kwiatu z wodą i to właśnie dostajesz pijąc wibrację kwiatową.


Wybierz się na spacer do lasu, na łąkę, do ogrodu, lub do miejsca pełnego roślin, o którym właśnie pomyślałaś. Zabierz ze sobą słoiczek z wodą. Pójdź wolno, zrelaksowana, świadoma roślin wokół. Jeśli któraś roślina cię zainteresuje, z wdzięcznością zapytaj czy mogłabyś dostać jej kwiaty, liście lub pąki na esencję kwiatową.


Esencja kwiatowa słoneczna


Będziesz potrzebować: szklaną miskę, lejek, butelkę do przechowywania nalewki matki i butelki  30 lub 60 ml z zakraplaczem (z ciemnego szkła). Ważne by miska była szklana. Ja czasem używam słoika, kiedy wybieram się do lasu pozyskać esencje.

Potrzebne będzie coś do zakonserwowania naszej esencji, np alkohol lub biały ocet.



Zacznij rano w słoneczny dzień. Jeśli chcesz użyć kryształy, to włóż je do miski. Napełnij misę wodą źródlaną. Połóż miskę z wodą przy roślinie na ziemi.

Wycisz się i wejdź w medytacje. Połącz się z wibracją rośliny. Z wdzięcznością poproś roślinę o kwiaty. Zaczekaj na pozwolenie. Kiedy z miłością połączysz się z naturą, otrzymasz od niej pomoc. Jeśli poczujesz, że możesz, zerwij kilka kwiatów. Możesz zrobić to ręką, najważniejsze byś nie dotknęła ręką wody. Możesz dotknąć kwiatów poprzez liść rośliny, jeśli poczujesz, że tak powinnaś zrobić. Nigdy nie bierz wszystkich kwiatów. Zbierz je z różnych części rośliny; z czubka, z bocznych i dolnych gałęzi... 


Jeśli nie zrywasz roślin tylko nachylasz roślinkę by dotknęła wody, twoja esencja kwiatowa będzie tak samo prawdziwa. Najważniejsza jest twoja intencja i wsłuchanie się w intuicję.


Dobrze jest przykryć kwiatami całą powierzchnię wody. Jeśli masz za mało kwiatów, to możesz ustawić misę pod kątem, podkładając pod nią kamień, żeby powierzchnia wody była mniejsza.


Zostaw misę na ziemi najlepiej przy roślinie, na słońcu przez 3 godz. Niektórzy polecają 6 godzin.

Wyciągnij kwiaty z wody. Możesz użyć liścia danej rośliny.


Napełnij butelki do ½ alkoholem lub octem. Wlej wodę z esencją z miski do butelek.

To jest twoja nalewka matka.

Podpisz butelkę, a kwiaty z wdzięcznością zwróć ziemi obok rośliny.


Esencja kwiatowa ma więcej mocy w mniejszych, subtelniejszych dawkach. Dlatego im bardziej będzie rozcieńczona, tym lepiej będzie działać na duszę i ciało.


Dobrze jest nalewkę matkę rozcieńczyć 2 razy. To bardzo proste:

Pierwsze rozcieńczenie

Do 30 lub 60 ml butelki z zakraplaczem wypełnionej alkoholem dodaj 7 kropli z nalewki matki.


(zachęcam byś liczbe kropli wybrała intuicyjnie, zgodnie z tym co mówi twoje serce. Dobrze jest użyć tą samą liczbę kropli przy pierwszym i drugim rozcieńczeniu).


Drugie rozcieńczenie

Do 30 lub 60 ml  butelki  z zakraplaczem wypełnionej alkoholem lub octem dodaj 7  kropli z Pierwszej butelki. Stworzyłaś Drugą butelkę.


I  oto twoja esencja kwiatowa!

Możesz przyjmować od 1 do 2 kropli pod język.  Lub możesz od 2 do 7 kropli esencji wlać do butelki z wodą i pić w ciągu dnia. Możesz dodać esencję kwiatową do własnoręcznie zrobionej perfumy, kadzidła...




Esencja kwiatowa księżycowa


Z esencji kwiatowej uwydatnia cechy energii kobiecej i energii Yin. Reprezentuje podświadomość. Stwórz ją w czasie pełni księżyca, postępując w taki sam sposób, jak przy tworzeniu esencji kwiatowej słonecznej. Różnica polega na tym, że od 3-6 godzin pozostawiasz miskę, pełną wody i kwiatów, w blasku księżyca a nie w blasku słońca.





Esencja kwiatowa gotowana


Do garnka nalej troszkę wody. Żeby nie był za ciężki. Żeby kwiaty lekko się ułożyły na wodzie. Wyjdź do ogrodu, podejdź do rośliny. Usiądź w ciszy. Medytując z wdzięcznością poproś o kwiaty. Postępuj tak jak przy esencji kwiatowej pozyskiwanej metodą słoneczną. Kiedy włożysz kwiaty do wody, przynieś garnek do domu, dolej więcej wody i gotuj na wolnym ogniu przez 30 min. Możesz mieszać esencję gałązką otrzymaną od rośliny, jeśli czujesz, że potrzeba. Po pół godzinie wyciągnij kwiaty z wody. Możesz użyć liścia danej rośliny. Stwórz esencję matkę i rozcieńcz ją dwa razy. Postępując tak, jak przy esencji kwiatowej otrzymanej metodą słoneczną. Używaj w ten sam sposób.



Rośliny medytują. Ziemia medytuje. Słońce wibruje mantrę Om wędrując po niebie. Cisza i spokój natury jest medytacją. Rośliny harmonizują ciało, działają na pranę- energię życia.


Wibrujących esencji kochane!

Joanna

146 views0 comments

Recent Posts

See All