top of page

Updated: May 23, 2021Esencja kwiatowa. Czyli. Energia Księżyca i Słońca łącząca siłę życiową Kwiatu z Wodą. Wybierz się na spacer do lasu, na łąkę, do ogrodu, lub do miejsca pełnego roślin, o którym właśnie pomyślałaś. Zabierz ze sobą słoiczek z wodą. Poproś roślinę o kilka jej kwiatów, liści lub pąków, by stworzyć esencję kwiatową. Zacznij rano w słoneczny dzień, lub wieczorem z pierwszym blaskiem księżyca. Jeśli chcesz możesz włożyć kilka kryształów do słoika. Napełnij go wodą źródlaną i połóż przy roślinie na ziemi. Połącz się z wibracją rośliny. Z wdzięcznością poproś ją o kwiaty. Zaczekaj na pozwolenie. Kiedy z miłością połączysz się z naturą, otrzymasz od niej pomoc. Połóż kwiaty na wodę. Jeśli nie chcesz ich zrywać, możesz nachylić je lekko by dotknęły przez chwilę powierzchnię wody, twoja esencja kwiatowa będzie tak samo prawdziwa. Najważniejsza jest twoja intencja i wsłuchanie się siebie. Jesteś tą, która czuje. Zostaw słoik z kwiatami na ziemi przy roślinie, na Słońcu lub pod Księżycem, przez kilka godzin lub po prostu chwile. Kiedy będziesz wyciągać kwiaty kwiaty z wody, staraj się nie dotknąć jej rękami. By w wodzie zapisała się tylko wibracja kwiatu, Księżyca i Gwiazd. Możesz wyciągnąć kwiaty liściem lub gałązka. Oddaj je mamie ziemi, układając z wdzięcznością przy roślinie. Esencja kwiatowa ma więcej mocy w mniejszych, subtelniejszych dawkach. Dlatego im więcej razy będzie rozcieńczona, tym lepiej będzie działać na duszę i ciało. Tworząc esencje kwiatowa łączysz się z eteryczna wibracja rośliny. Nic fizycznego nie przechodzi do wody. Jest w niej tylko twoja czysta intencja, esencja kwiatu i wspierająca Woda - Mama w której jesteśmy zapisani I rozpoznani, otulającą energia miłości.

Esencja kwiatowa słoneczna


Będziesz potrzebować: szklane naczynie (np. słoik), lejek, butelkę do przechowywania nalewki matki i butelki  30 lub 60 ml z zakraplaczem (z ciemnego szkła). Ważne by miska była szklana. Ja czasem używam słoika, kiedy wybieram się do lasu pozyskać esencje.

Potrzebne będzie coś do zakonserwowania naszej esencji, np. alkohol lub biały ocet.


Napełnij butelki do ½ alkoholem lub octem. Wlej wodę z esencją ze słoika do butelek.

To jest twoja nalewka matka.

Podpisz butelkę, a kwiaty z wdzięcznością zwróć ziemi obok rośliny.


Dobrze jest nalewkę matkę rozcieńczyć 2 razy. To bardzo proste:

Pierwsze rozcieńczenie

Do 30 lub 60 ml butelki z zakraplaczem wypełnionej alkoholem dodaj 7 kropli z nalewki matki.

(zachęcam byś liczbę kropli wybrała intuicyjnie, zgodnie z tym co mówi twoje serce. Dobrze jest użyć tą samą liczbę kropli przy pierwszym i drugim rozcieńczeniu).


Drugie rozcieńczenie

Do 30 lub 60 ml  butelki  z zakraplaczem wypełnionej alkoholem lub octem dodaj 7  kropli z Pierwszej butelki. Stworzyłaś Drugą butelkę.


I  oto twoja esencja kwiatowa!

Możesz przyjmować od 1 do 2 kropli pod język.  Lub możesz od 2 do 7 kropli esencji wlać do butelki z wodą i pić w ciągu dnia. Możesz dodać esencję kwiatową do własnoręcznie zrobionej perfumy, kadzidła...Esencja kwiatowa księżycowa


Z esencji kwiatowej uwydatnia cechy energii kobiecej i energii Yin. Reprezentuje podświadomość. Stwórz ją w czasie pełni księżyca, postępując w taki sam sposób, jak przy tworzeniu esencji kwiatowej słonecznej. Różnica polega na tym, że od 3-6 godzin pozostawiasz słoik, pełen wody i kwiatów, w blasku księżyca a nie w blasku słońca.Esencja kwiatowa gotowana


Do garnka nalej troszkę wody. Żeby nie był za ciężki. Żeby kwiaty lekko się ułożyły na wodzie. Wyjdź do ogrodu, podejdź do rośliny. Usiądź w ciszy. Medytując z wdzięcznością poproś o kwiaty. Postępuj tak jak przy esencji kwiatowej pozyskiwanej metodą słoneczną. Kiedy włożysz kwiaty do wody, przynieś garnek do domu, dolej więcej wody i gotuj na wolnym ogniu przez 30 min. Możesz mieszać esencję gałązką otrzymaną od rośliny, jeśli czujesz, że potrzeba. Po pół godzinie wyciągnij kwiaty z wody. Możesz użyć liścia danej rośliny. Stwórz esencję matkę i rozcieńcz ją dwa razy. Postępując tak, jak przy esencji kwiatowej otrzymanej metodą słoneczną. Używaj w ten sam sposób.Rośliny medytują. Woda miłuje. Księżyc i Słońce wibruje mantrę Om wędrując po niebie. Cisza i spokój natury jest medytacją.


Wibrujących esencji kochane!

Joanna

430 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page